Zima powoli przemija, nadchodzi Wiosna, a wraz z nią zbliża się majowy czas, kiedy to dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Prócz podniosłego relegijnego charakteru tego wydarzenia, już od wielu lat jego nieodłącznym elemenetem są przyjęcia organizowane dla bliskich takiego dziecka. Dzień, w którym dziecko przyjmuje pierwszy Komunię Święta, jest dla niego chwilą wyjątkową. Jest to dla niego ogromne wydarzenie i z pewnością zapamięta je do końca życia, choćby wyłącznie z powodu ilości gości, którzy do niego przybyli. Dzieciaki uwielbiają decydować, czy też czuć się ważne oraz docenianie, dlatego pozwólmy im mieć wpływ na wszelkie artrakcje tego dnia, poczynając od wystroju sali, a kończąc na doborze menu.

Takie przyjęcie oczywiście składa się z wielu elementów; ja natomiast dziś chciałabym się skupić na zwyczaju dawania prezentów, które otrzymują nasze pociechy od krewnych z okazji tej uroczystości. Sami doskonale pamiętamy, jakie prezenty dominowały, w czasie, gdy my mieliśmy swoją Pierwszą Komunię Świętą. Były to m.in. zegarki, łańcuszki z krzyżykiem, książki oraz przedewszystkim rowery. Obecnie czasy się zmieniły i wśród prezentów króluje elektornika. Laptopy, tablety, konsole do gier czy też smartfony są najczestszymi prezentami, jakie dostają dzieci tego dnia. Nawet rower pomału jest wypierany przez elektryczne hulajnogi czy też coraz bardziej popularne quady.

Dla naszych dzieci podobnie jak i kiedyś dla nas ważne są prezenty, jakie otrzymają. Jak widać kupna oryginalnego prezentu obecnie graniczy z cudem, dlatego dziś chciałabym się z Wami podzielić kilkoma nietypowymi pomysłami na oryginalny prezent, który zapadnie na długo w pamięć waszemu dziecku i sprawi, że zyskacie jeszcze większe zaufanie w jego oczach.

1. KURS TAŃCA 


Na początek postaramy się dowiedzieć, o czym marzy nasze dziecko. Siedmio czy też ośmio-latek ma już własne pragnienia oraz zainteresowania. Podczas rozmowy z dzieckiem, możemy dowiedzieć się na przykład, że nielubi uczestniczyć w imprezach czy też balach szkolnych, ponieważ uważa, że nie umie tańczyć i się tego wstydzi. W takiej sytuacji idealnym prezentem dla niego będzie wykupienie mu kursu tańca. Dzięki takiemu prezentowi nasz maluch, będzie brylował na parkiecie, spełni swoje marzenie i nabierze pewności siebie, która z pewnośćią zaprocentuje w dalszym jego życiu.

2. KARNET NA BASEN


Czasami nawet nie musimy rozmawiać z naszym dzieckiem, czego mogłoby potrzebować. W takich chwilach wystarczy zwykła rodzicielska obserwaca. Załóżmy np., że jesteśmy całą rodziną nad jeziorem czy też na basenie i widzimy, ze nasze dziecko nie radzi sobie w pływaniu czy wręcz boi się wody. W takiej sytuacji idealnym prezenetem komunijnym będzie karnet na basen. Kto wie, może będzie to początek kariery przyszłego mistrza czy też mistrzyni olimpijskiej? Pamiętajmy również, że umiejętność pływania pozostanie naszemu dziecku na całe życie i w przyszłości, maluch nie dość, że sam będzie umiał pływać, to być może uratuje kogoś bliskiego, gdy ten będzie się topił.

3. SESJA FOTOGRAFICZNAA co zrobić w przypadku, gdy nasze dziecko jest typem gwiazdora i uwielbia występować przez znajomymi oraz w gronie rodzinnym? W takiej sytuacji z pewnością warto zastanowić się, nad wykupem prywatnej sesji fotograficznej dla naszej pociechy. Błysk flesza, przebieranie się w różne stroje, oraz przyjmowanie ciekawych poz i robienie min, będą wspaniałym wspomnieniem, do którego maluch będzie wracał po latach i które chętnie będzie opowiadał wśród swoich bliskich oraz przyjaciół.

4. KOLONIA DLA DZIECKAWszyscy kumple z klasy Twojego dziecka jeżdżą na kolonie czy tez ferie, tylko on nie? W tym wypadku opłacenie takiego wyjazdu, będzie doskonałym prezenetem, za który Wasz maluch będzie będzie Wam bardzo długo wdzięczny. Przypomnijmy sobie czasy, kiedy to my byliśmy młodzi. Opierając się na własnych doświadczeniach, doskonale wiemy, że największe przyjaźnie oraz pierwsze miłości nawiązuje się przede wszsytkim na tego typu wyjazdach. A wspomnienia z tych dni zostają z nami na zawsze i po latach z dumą przywołuje się je w gronie dawnych znajomych, czy też opowiada własnym dzieciom.

5. SEKCJA SPORTOWA


A co zrobić w sytuacji, gdy Twoja pociecha ciągle ogląda turnieje tenisowe, zapasy, judo itp. sporty? Pomysł wręcz nasuwa się sam prawda? W takim przypadku warto zapisać dziecko do wybranej sekcji sportowej.Takie zajęcia zawsze odbywają się pod okiem doświadczonego trenera, w określonej grupie wiekowej. Dziecko na takich zajęciach będzie z radością rozwijało swoje pasje, poczuje smak rywalizacji, nauczy się dążenia do celu, będzie wzmiacniało swoją konsekwencę oraz charakter, a także nauczy się odpowiedniego podejścia do porażki. Takie rzeczy, są niezwykle ważne w dorosłym życiu, a w żadnej szkole tego się nie naczy. Ponadto trenerzy często często kontrolują oceny w szkole swoich podopiecznych, dlatego będzie to również dla malucha świetna motywacja do nauki.

6. KARTA PODARUNKOWA


Czasami bywają sytauacje, w których dziecko chce zbyt wiele, albo jeszcze nie wie, czego chce. W takich przypadkach warto sprawić dziecku, kartę podarunkową w jego ulubionym sklepie. Dzięki takiemu prezentowi maluch spokojnie będzie mógł w sobie odkryć pasję, którą będzie mógł dalej rozwijać. Natomiast środki z karty podarunkowej wykorzysta, gdy będzie już wiedział, co chce sobie kupić i będzie to wyłącznie jego decyzja. Karta podarunkowa sprawi, że pomysł będzie zawsze trafiony i przyniesie Twojemu dziecku dużo radości.

Powyższe przykładny nie są zbyt standardowe, ale na pewno są oryginalne i dopasowane adekwatnie do wielu naszego dziecka. Takie prezenty doskonale wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nasze pociechy. Pozwalają je się rozwijać, dokonywać wyborów oraz miło i bezpiecznie spędzać czas. Pierwsza Komunia to jednak nie tylko prezenty. Dla dzieci jest to również wyjątkowy czas spędzony z rodziną, który jest udokumentowany wieloma zdjęciami czy nawet już filmami. Sprawmy, więc aby ten dzień okazał się dla malucha wyjątkowy pod każdym aspektem. Jeśli sprostamy temu zadaniu, to za kilkanaśnie lat, usłyszymy z ust naszego już wtedy dorosłego dziecka, że najlepszą Komunią, na której był w życiu– to była jego własna komunia.

Ola (blogerka, mama małej Zuzi)Chcesz poczytać więcej artykułów? Zobacz artykuł: Szybki powrót do formy sprzed ciąży – czy to jest możliwe?