Za niecałe dwa tygodnie, a dokładniej 23 czerwca, swoje święto będą obchodzić ojcowie. Zarówno ci, którzy odchowali już swoje dzieci, jak ci świeżo upieczeni tatusiowie. Każdy tata „staje na głowie” aby zapewnić należyty byt swojej rodzinie, często pracując ponad swoje siły. Pamiętajmy więc o tym by podziękować tacie za to jak bardzo się dla nas starał, a także sprawmy by wiedział, że doceniamy to co dla nas zawsze robił. Wystarczy naprawdę kilka ciepłych słów aby sprawić tacie przyjemność, szczególnie w dniu jego święta. Aby umilić tacie ten wyjątkowy dzień możemy sprawić mu również jakiś drobny upominek lub coś o czym zapewne od dawna marzy, czyli należytym wypoczynku.

Pomyślicie sobie teraz zapewne „jak można podarować komuś wypoczynek?”.


Otóż mężczyźni z reguły lubią wypoczywać w ciszy i spokoju, a jeszcze lepiej jeśli mogą to robić w domowym zaciszu i na własnych zasadach. Możemy zatem stworzyć tacie warunki do takiego wypoczynku i sprezentować mu na przykład zestaw wygodnych mebli ogrodowych.

W takich zestawach zazwyczaj jest spory stół przy którym z łatwością może usiąść cała rodzina. Sprzyjająca pogoda zachęca do przesiadywania na dworzu, a także do spożywania wspólnych posiłków w ogródku. Dzięki temu podczas gdy my delektujemy się smacznymi potrawami, przyjemny wiaterek przynosi nam ulgę od obecnego skwaru. Wszystko to korzystnie wpływa na nasz organizm i samopoczucie. Gwarantuję, że tata z pewnością będzie bardzo zadowolony z takiego prezentu.

Jeżeli jednak tata posiada już ulubione meble w ogrodzie to idealnym dodatkiem do tych mebli będzie solidny parasol ogrodowy. To naprawdę fantastyczne rozwiązanie w szczególności jeżeli zestaw wypoczynkowy stoi zwyczajnie pod chmurką. Duży i rozłożysty parasol skutecznie schroni wszystkich siedzących pod nim przy stole przed promieniami słonecznymi, a także umożliwi przyjemny wypoczynek bez konieczności zakładania okularów przeciwsłonecznych.

Co w przypadku jeśli tata posiada już taki parasol?

W zanadrzu mamy również hamak. Jest on wspaniałą opcją wypoczynkową, która idealnie odpręża i relaksuje całe ciało. Prosta konstrukcja i sposób „montażu” pozwali tacie cieszyć się bujaniem w obłokach już w kilka minut po otrzymaniu prezentu. Koniecznie dopilnujcie aby tata od razu przetestował swój prezent, a jeśli w trakcie testowania zdarzy mu się przysnąć nie budźcie go, ponieważ to znaczy, że hamak doskonale spełnia swoją rolę.

Twój tata nie ma ogródka? Może więc ma swój balkon? To świetnie !!! Wiele mebli ogrodowych takich jak np. leżaki czy wygodne krzesła, z racji swoich niewielkich rozmiarów można z powodzeniem użytkować również na balkonie. Dwa krzesełka i mały stoliczek na balkonie umilą tacie wieczorny relaks lub wczesne śniadanie. Nawet jeżeli balkon nie posiada zabudowy lub jakiekolwiek daszku, to obecne materiały z których tworzone są meble ogrodowe sprawiają, że można je bez obaw trzymać na zewnątrz przez cały rok w dodatku bez obaw o zniszczenie. Są one wykonane z odpowiedniego materiału, który bez zarzutu radzi sobie z deszczową pogodą.

Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że Wasza mama już zadbała o umeblowanie balkonu. Czy w związku z tym pomysł „wypoczynkowy” jest już spalony ? Otóż na szczęście nie. W takim wypadku możemy podarować tacie coś bardziej „mobilnego” z czego będzie mógł korzystać nie tylko w domowym zaciszu, ale także podczas wyjazdu na wakacje czy też w parku. W tym przypadku idealnie sprawdzi się tzw. Lazy-Bag. Jest to dmuchany materac którego nadmuchanie trwa około 30 sekund właściwie bez żadnego wysiłku. Taki prezent to naprawdę strzał w dziesiątkę gdyż tata nie będzie się dodatkowo musiał męczyć podczas nadmuchiwania takiego materaca. Lazy-Bag jest tak lekki, że można go zabrać ze sobą w plecaku lub torbie praktycznie wszędzie, a gdy tylko nadarzy się okazja w niecałe pół minuty będzie można już z niego korzystać

Na koniec wszystkim tatom życzę wspaniałego i wygodnego dnia ojca.

Ola (blogerka, mama małej Zuzi)Chcesz poczytać więcej artykułów? Zobacz artykuł:

Gokarty – dla dzieci i młodzieży