Motorki na akumulator to świetny pomysł dla dzieci, które lubią poczuć wiatr we włosach i posiadać pełną kontrolę nad swoim pojazdem. Już od najmłodszych lat dzieci, które wsiadają na rower wyobrażają sobie, że jeżdżą właśnie na motorze. Kiedyś spełnienie tego marzenia musiało zaczekać aż do osiągnięcia pełnoletniości, dziś jednak możemy je spełnić już w wieku przedszkolnym i sprawić tym samym naszemu dziecku wielką radość. Spośród motorków elektrycznych możemy wyróżnić dwa typy, mianowicie są tomotorki posiadające 3 koła, bądź motorki posiadające 2 koła z dołączonymi kółkami bocznymi. Bez względu na to jaki motorek wybierzemy to nasze dziecko będzie miało możliwość użytkowania go również w domu. Wymiary motorka w przeciwieństwie do aut na akumulator są bowiem znacznie mniejsze, w związku z tym jazda nimi po domu nie sprawia żadnego problemu.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu motorka na akumulator?

KLASYFIKACJA CENOWAJeśli planujemy kupić motorek na akumulator dla naszego malucha, to warto jużna wstępie określić swój budżet, tak aby później nie było zbędnego rozczarowania.
Motorki dla dzieci do lat 3 są w cenie do 250-300 zł. Natomiast dla starszych dzieci ceny motorków sięgają nawet do 1000 złotych. Jeżeli więc nasz 4 latek wybierze motorek za 300 złotych to możemy być pewni, że pojazd będzie dla niego za mały, a na jego buzi zagości rozczarowanie.

MOC ORAZ ILOŚĆ SILNIKÓW W MOTORKUMotorki dla dzieci do 3 roku życia nie wymagają wielkiej mocy i z powodzeniem jeden silniczek wystarczy aby dziecko miało zapewnioną frajdę z jazdy. Moc takiego silniczka wynosi od 18W do 30W. Natomiast motorki z przeznaczeniem dla dzieci powyżej 3 lat, ze względu na swoje większe rozmiary oraz wagę powinny posiadać 2 silniczki o mocy minimalnej 25-30W. Taka moc silniczków sprawi, że nawet jazda po trudnym terenie nie powinna sprawić maluchowi większego problemu.

RODZAJE KÓŁ W JAKIE WYPOSAŻONY JEST DANY MODELObecnie na rynku możemy znaleźć motorki, które wyposażone są w następujące koła:

- Plastikowe koła
Najtańsze motorki w przedziale cenowym 200-250 złotych będą miały plastikowe koła. Jeśli zależy nam na lepszej jakości kół, a także na tym by motorek był cichszy podczas jazdy to musimy celować już w te droższe modele. Warto też pamiętać iż w przypadku kół plastikowych występuje też ryzyko iż kółka mogą zwyczajnie popękać, a w związku z tym motorek nie będzie już zdatny do użytku.

- Plastikowe koła z gumową opaską
Motorki w cenie do 250-300 zł. mogą posiadać na środku plastikowych kół gumową opaskę. Takie rozwiązanie to wspaniała alternatywa dla kół plastikowych. Motorek z takimi kołami świetnie się sprawdzi dla dzieci, które początkowo będą jeździły nim w domu. Opaska na koła znacznie wyciszy pojazd, a dodatkowo będzie chronić motorek również przed niechcianymi usterkami kół.

- Gumowe koła tzw. EVA
Miękkie koła EVA znajdziemy jedynie w tych droższych modelach. Ceny takich motorków zaczynają się od 300-350 złotych. Jeżeli chodzi o te koła to możemy mieć pewność, że nasza podłoga nie zostanie przez nie porysowana. Koła EVA dobrze również trzymają się nawierzchni co w efekcie poprawia komfort oraz płynność jazdy naszego dziecka. Warto też nadmienić, że w przeciwieństwie do kół pompowanych i plastikowych koła EVA nie są aż tak narażone na uszkodzenia lub pęknięcia.

- Gumowe pompowane koła
W tego typu koła wyposażone są narazie nieliczne motorki, ponieważ producenci tych małych „jednośladów” dopiero wdrażają to rozwiązanie do swoich modeli. Gumowe pompowane koła zapewniają dziecku komfort oraz łatwość jazdy po nierównościach, co sprzyja dobrej zabawie podczas prowadzenia pojazdu.

Każdy model motoru na akumulator nie zależnie od swojej ceny zawiera jakieś dodatkowe gadżety, między innymi oświetlenie LED, melodyjki czy też dźwięki. Droższe modele w standardzie wyposażone są w wejście AUX, USB, czytnik kart SD czy nawet radio. Jeśli wiec nasze dziecko marzy o tym by ścigać się na motorze , to warto do takiego motorku dokupić jeszcze kask. Nie jest to rozwiązanie konieczne, natomiast wyrobi to w dziecku właściwy nawyk, jakim jest zakładanie kasku przed jazdą już na prawdziwym skuterze czy też motocyklu. Kto wie, może poprzez zakup takiego motorku dla naszego rajdowca, maluch odkryje w sobie talent na miano Valentino Rossiego.

Ola (blogerka, mama małej Zuzi)Chcesz poczytać więcej artykułów? Zobacz artykuł: JAK DOBRAĆ ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE DLA MALUCHA?