Wielkanoc w tym roku przypada na dzień 21 Kwietnia i standardowo jest to niedziela.

Zwyczajowo jak co roku w dzień przed Świętami przystrajamy koszyczki i wybieramy się ze święconką do kościoła. Zanim jednak nasza święconka będzie gotowa oddajemy się wspaniałej rozrywce jaką jest robienie pisanek. Wspólnie z dziećmi malujemy jajka kolorowymi farbkami, flamastrami lub dekorujemy je wielkanocnymi naklejkami. W świąteczny poranek tuż po śniadaniu maluchy obdarowywane są prezentami od zajączka, niekiedy upominki czekają już na stole inne zaś schowane są na przykład pod łóżkiem.

Co takiego poza czekoladowym zającem i psikawką na Lany Poniedziałek dostają nasze kochane urwisy?


Absolutnym hitem wśród prezentów od zajączka dla dzieci są zabawki interaktywne. Prawie każdy maluch uwielbia wszelakie melodyjki, dźwięki, guziczki i światełka, a przede wszystkim fakt, że większość tych zabawek się porusza. Zabawki interaktywne mają pozytywny wpływ na nasze pociechy, edukują je, a także bawią, co sprawia, że maluch chętnie sięga do zabawki coraz częściej.

Jeśli więc zastanawiacie się co sprezentować maluchom na Wielkanoc lub też szukacie czegoś godnego polecenia w rozsądnej cenie to dobrze, że trafiliście na ten artykuł.

Z czystym sumieniem przedstawiam Wam dwie topowe zabawki, które podbiły serca wielu milusińskich:

1. GADAJĄCY CHOMIKPraktycznie każde dziecko, niezależnie od wieku lubi sobie “pogadać”. Od kiedy tylko maluch nauczy się mówić choćby sylaby możemy zauważyć, że rozmawia on dosłownie w kółko zarówno z przedmiotami jak i z osobami. A to powie coś do krzesła, a to do maskotek, jednak najchętniej będzie rozmawiać właśnie z nami, ponieważ my również umiemy mówić. Dzieci wsłuchują się w nasze słowa i starają się je powtarzać co z resztą często wychodzi im bardzo zabawnie. Jako rodzice wiemy, że nie zawsze mamy czas na to aby usiąść i spokojnie “pogadać” z naszym brzdącem lub też czasami zwyczajnie nam się nie chce. Maluch jednak nie odpuści, będzie zwracał na siebie naszą uwagę, aby tylko zamienić z nim przysłowiowe dwa słowa. W takich właśnie sytuacjach doskonale sprawdza się gadający chomik, nie tylko przejmuje on nasza rolę w rozmowie z malcem, ale także wspaniale go zabawia. Twórcy tej interaktywnej zabawki wyposażyli chomika w syntezator mowy, który znakomicie powtarza po dziecku każde wypowiedziane słowo, a także sylaby.Dzięki temu maluch zyskuje wspaniałego towarzysza do rozmów, który nie tylko zawsze i wszędzie wda się z nim w dyskusję, ale też rozbawi malucha swoim dźwięcznym i śmiesznym głosikiem. Sama rozmowa to jednak nie wszystko co chomik potrafi, ten mały pluszowy zwierzaczek posiada również tryb DJ, dzięki której dźwięcznie zaśpiewa wszystko co się do niego powie. Wyobraźcie sobie zatem te słodkie pioseneczki autorstwa Waszych dzieci, a z pewnością i Wy będziecie mieć ochotę dołączyć do wspólnego śpiewania. Aby dziecko czerpało jak najwięcej przyjemności z tejże zabawy chomiczek dodatkowo rytmicznie porusza się i kiwa główką, co sprawia, że brzdąc zaczyna go naśladować wspaniale się przy tym śmiejąc i bawiąc. Funkcję, które posiada gadający chomik pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, powtarzane słowa czy głoski sprawiają, że u malucha poprawia się koncentracja oraz pamięć. Jak wiadomo dzieci uczą się naszybciej podczas rozrywki, jeśli więc nasz maluch nie ma jeszcze swojego wygadanego chomiczka, to zbliżające się święta wielkanocne są fantastyczną okazją aby obdarować naszego malca i sprawić mu niebywałą radość.

2. MIŚ AKUKUDzieciaki są bardzo spostrzegawcze, większość swoich umiejętności nabywają poprzez naśladowanie innych. Od małego naśladują nasze gesty, mimikę, ton głosu, sposób poruszania się czy też zwyczajnie powtarzają nasze słowa. Jeśli na przykład maluch zrobi coś złego wtedy rodzice mówią do niego „nu nu nu nie wolno” kiwając przy tym palcem, sytuacja ta powtarzana wielokrotnie powoduje, że sam maluch zaczyna kiwać paluszkiem gdy słyszy znajome już dla niego „nu nu nu ”. Skoro więc dzieci uwielbiają kopiować wszystko wokół sprezentujmy im zabawkę dzięki której nie będą się nudzić, a dodatkowo zdobędą nowe umiejętności. Pluszowy Miś Akuku nadaje się do tego zadania idealnie, to nie tylko maskotka która mówi przyjaznym głosem, to również miś który swoimi gestami i ruchami zachęci dziecko do zabawy. Miś wielokrotnie powtarza, że jest to świetna zabawa śmiejąc się przy tym melodyjnym głosikiem, co sprawia, że maluch chętnie się do tej zabawy przyłącza i naśladuje misia. Wypowiadane przez misia frazy są proste i wyraźne, dzięki czemu dziecko bez problemu zrozumie reguły gry, a także z łatwością nauczy się powtarzać słowa.

Maskotka trzyma w łapkach chusteczkę i energicznie zakrywa nią pyszczek, to sprawia, że zabawa w chowanego staje się bardziej realna dla naszego brzdąca.Taka zabawka interaktywna poprawia koordynację ruchową i sprawność manualną dziecka, ponieważ wymaga czynnego udziału w zabawie, dzięki czemu malec szybciej złapie kontrolę nad wykonywanymi gestami, a także będzie ich bardziej świadomy.

Miś wykonany jest z mięciutkiego materiału, jeśli więc nadejdzie koniec zabawy w chowanego nasz urwisek może traktować swojego nowego przyjaciela jako przytulankę.Chcąc wesprzeć swoje dziecko w przyjemnej edukacyjnej zabawie, spraw mu doskonały prezent jakim jest Miś Akuku, a na pewno dziecko szybko zaskoczy Cię nowymi umiejętności.

Zabawki interaktywne to wspaniały i nietuzinkowy prezent od zajączka, który z pewnością ucieszy nie jednego dzieciaczka. Ceny tych zabawek są bardzo przystępne i nie przekraczają nawet 100 złotych, co w przypadku zabawek edukacyjnych jest niewielkim wydatkiem. Zabawki, które przedstawiłam powyżej skradły już serce nie jednego dziecka, a i wśród dorosłych mają swoich zagorzałych fanów. Przekonaj się i Ty o ich wspaniałości bawiąc się wspólnie z maluchem, a z pewnością uśmiechniesz się szybciej niż tego oczekujesz.

Ola (blogerka, mama małej Zuzi)Chcesz poczytać więcej artykułów? Zobacz artykuł: SAMOCHODY NA AKUMULATOR DLA DZIECI – FENOMENALNA ZABAWKA