• Kategorie
  • Szukaj
  • Foteliki samochodowe 0-36 kg

Foteliki samochodowe 0-36 kg

Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej w maju 2019 roku weszły nowe regulacje prawne dotyczące przewożenia dzieci samochodem. O ile wcześniej zależne było to od wieku dziecka, o tyle wraz ze zmianami pojawiły się inne wytyczne. Na tę chwilę dziecko należy przewozić w specjalnym foteliku dziecięcym, dostosowanym do jego wagi, aż do osiągnięcia przez nie 150 cm wzrostu lub pełnoletności. Dla osób poszukujących ekonomicznego rozwiązania najlepsze będą uniwersalne foteliki samochodowe 0-36 kg, które nie należą do żadnej kategorii wagowej. W takim foteliku można bez problemu przewozić zarówno bardzo małe dzieci, jak i starsze. Foteliki dla dzieci 0-36 kg, dostępne w asortymencie sklepu Niecodzienne Gadżety, tworzą starannie wyselekcjonowaną ofertę najwyższej jakości produktów. Foteliki dziecięce 0-36 kg dostępne w sklepie online pochodzą od renomowanych producentów, będących specjalistami w swojej branży, takich jak Summer Baby czy Spinway.

Foteliki dla dzieci 0-36 kg – uniwersalne rozwiązanie

Dla osób ekonomicznych, które podczas wyboru fotelika do samochodu planują zakup na lata, idealnym rozwiązaniem będą foteliki uniwersalne, bez kategorii wagowej. Najlepszym wyborem w tej sekcji są foteliki dla dzieci 0-36 kg, które nadają się zarówno do przewożenia niemowlaków, jak i starszych dzieci. W przypadku fotelików uniwersalnych nie ma możliwości montażu tyłem na siedzeniu pasażera ze względu na ich konstrukcję. Jednak największym plusem fotelików dziecięcych 0-36 kg jest zakup jednego modelu na cały okres przewożenia dziecka samochodem, póki nie osiągnie wymaganego wzrostu. Ich konstrukcja umożliwia rozsuwanie oparcia fotelika w celu dostosowania go do wzrostu dziecka, możliwość regulacji 3-punktowych lub 5-punktowych pasów, a także zdemontowanie oparcia całkowicie, kiedy dziecko będzie już większe. Foteliki samochodowe 0-36 kg ułatwiają przewożenie dzieci w każdym wieku, dlatego często są wybierane również przez taksówkarzy w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoim najmłodszym klientom i dostosowania się do przepisów prawnych. Również wielu przewoźników krajowych i międzynarodowych decyduje się na taki zakup, gdyż jest on nie tylko ekonomiczny, ale również bardzo praktyczny, łatwy i szybki w montażu oraz demontażu, a także dostosowany do małych pasażerów. Taki fotelik zajmuje niewiele miejsca i wiąże się z jednorazowym zakupem na cały okres korzystania, co zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i przewoźników jest dobrą inwestycją.

Foteliki dziecięce 0-36 kg – bezpieczeństwo na długie lata

Foteliki dziecięce 0-36 kg posiadają wiele możliwości regulacji i wkładek, które można dopasować do wzrostu przewożonego dziecka. Poza ekonomicznym aspektem ważne jest również to, że takie siedzisko zapewnia bezpieczeństwo podczas przewożenia dzieci, dzięki możliwości dostosowania ich do fizjologii dziecka. Jednak w przypadku fotelików samochodowych 0-36 kg trzeba czasami pójść na kompromis, gdyż nie jest to siedzisko typowo dla niemowlaka czy dla starszego dziecka. Jednak foteliki są bardzo łatwe w montażu i pozwalają na szybkie wypięcie siedziska z samochodu, co jest znaczną oszczędnością czasu.