• Kategorie
  • Szukaj
  • Foteliki samochodowe 9-36 kg

Foteliki samochodowe 9-36 kg

Przewożenie dziecka autem w foteliku dziecięcym nie jest już uzależnione od jego wieku jak kiedyś, lecz wzrostu. Przepisy prawne z maja 2019 roku wyraźnie mówią o konieczności zastosowania specjalnego fotelika podczas przewożenia dziecka, które nie osiągnęło jeszcze 150 cm wzrostu. Zaleca się, aby dziecięcy fotelik był montowany na tylnym siedzeniu pojazdu, chociaż w autach bez poduszki powietrznej na miejscu dla pasażera, mogą być one przewożone na przednim siedzeniu w foteliku zamontowanym tyłem do kierunku jazdy. Jednak niezależnie od wieku i wagi dziecka rekomenduje się montaż na tylnym siedzeniu. W asortymencie sklepu Niecodzienne Gadżety znajdą Państwo szeroki wybór wysokiej jakości fotelików samochodowych 9-36 kg z kategorii wagowej przeznaczonej dla nieco starszych dzieci. Oferowane przez firmę foteliki dziecięce 9-36 kg pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów, takich jak marka Rico Kids czy Summerbaby. Znajdujące się w asortymencie foteliki dla dzieci 9-36 kg przeznaczone są dla grupy ECE I / II / III określonej w przepisach prawnych obowiązujących na terenie Unii Europejskiej. Spełniają normy bezpieczeństwa ECE R44/04.

Foteliki dla dzieci 9-36 kg – bezpieczeństwo Twojego dziecka

Najlepszym miejscem do zamontowania fotelika, niezależnie od kategorii wagowej dziecka, jest środek tylnego siedzenia. Nie jest to zalecenie tylko do przewożenia najmłodszych dzieci, ale również tych nieco starszych. Foteliki dla dzieci 9-36 kg posiadają wygodne mocowanie, które pozwoli na odpowiedni montaż zwłaszcza w tak trudnym miejscu jak środek tylnego siedzenia, zapewniając maluszkowi podczas podróży maksimum bezpieczeństwa. Oferowane przez sklep foteliki samochodowe 9-36 kg są łatwe w montażu dzięki systemowi ISOFIX. Prostsze w konstrukcji foteliki samochodowe są montowane zazwyczaj na pasy tylnego siedzenia pojazdu. System ten dzięki specjalnym uchwytom umożliwia montaż fotelika bezpośrednio do karoserii pojazdu zamiast do pasów, zapewniając tym samym małemu pasażerowi większe bezpieczeństwo. W taki sposób ryzyko wystąpienia błędów w trakcie montażu zostaje zredukowane do minimum.

Również przekładanie do innego samochodu lub wyjmowanie fotelika wyposażonego w ISOFIX jest znacznie prostsze niż w przypadku fotelików na pasy – pozwala na zaoszczędzenie czasu i nerwów. Jednak warto zaznaczyć, że nie każdy model samochodu posiada możliwość montażu systemu ISOFIX, dlatego przed zakupem fotelika dziecięcego 9-36 kg należy zorientować się, czy w przypadku posiadanego pojazdu jest możliwość montażu ISOFIX.

Foteliki dziecięce 9-36 kg – dla starszych dzieci

Foteliki dziecięce 9-36 kg to idealne rozwiązanie dla rodziców z nieco większymi pociechami, którzy poszukują rozwiązania na długie lata. Dzięki specjalnej konstrukcji takiego fotelika istnieje możliwość rozsunięcia go w celu dopasowania do wzrostu dziecka, więc takie siedzisko „rośnie” wraz z pociechą. Foteliki samochodowe 9-36 kg, w odróżnieniu od innych modeli, wyposażone są w specjalną wkładkę pozwalającą regulować wysokość zagłówka. Ważnym elementem tego typu kategorii wagowej fotelika są 3-punktowe lub 5-punktowe pasy, które można zdemontować, gdy dziecko osiągnie już odpowiednią wagę. Warto zaznaczyć, że ten typ fotelika nie posiada zazwyczaj możliwości regulacji siedziska. Polecamy sprawdzić też inne nasze foteliki samochodowe dostępne - tutaj