• Kategorie
  • Szukaj
  • Do kąpieli

Zabawki, które uprzyjemnią każdą kąpiel

Nie każde dziecko przepada za kąpielami. Aby to zmienić, należy zadbać o przywołanie pozytywnych skojarzeń. Najlepszym sposobem okażą się kreatywne zabawki do kąpieli. Są doskonale przystosowane do kontaktu z wodą i co najważniejsze - w pełni dostosowane do potrzeb dzieci. Pozbawione chemicznych właściwości będą uprzyjemniać każdą kąpiel. Wysoka jakość przekłada się na wytrzymałość, aby zabawki do kąpieli dla dzieci były dla nich w pełni funkcjonalne i mogły powodować radość podczas każdego pobytu w wannie. Dzięki kolorowej formie przyciągają uwagę i zachęcają do zabawy. Przy ich pomocy nielubiana dotąd kąpiel okaże się prawdziwą, wodną przygodą Twojego malucha.

Najprostsze zabawki to najlepsza zabawa

Nie musisz kupować Twojemu dziecku wymyślnych zabawek, zwłaszcza w pierwszych miesiącach jego życia. Niekiedy najprostsze okazują się strzałem w dziesiątkę. Żółta Kaczka na Baterie 18 cm do Kąpieli czy Flaming do Kąpieli unoszą się na wodzie. To doskonałe przykłady prostych zabawek do kąpieli, które zapewnią zajęcie maluchowi na czas pluskania się w wodzie, intrygując swoją formą oraz kolorami. Innym pomysłem na zabawkę do kąpieli jest Krab do robienia piany. Oprócz tworzenia piany, która zawsze jest niezwykle interesującym dla dziecka doświadczeniem, wydaje z siebie zabawne dźwięki. Posiada przyssawki, dzięki którym możesz go zamocować do kafelków nad wanną, aby tworzył mnóstwo piany dla Twojej pociechy. Uwaga! Krab nie jest wodoszczelny, dlatego należy uważać, aby nie wpadł do wody.

Zabawki nie tylko dla najmłodszych

Wiele dzieci, wyrastając już z okresu niemowlęcego, nie chce rezygnować z zabawy w wannie czy brodziku. Nie odbieraj swojemu maluchowi przyjemności z możliwości wodnych szaleństw. Warto pamiętać, że to dla dzieci nie tylko forma przyjemności, ale również forma rozwoju. Ruch w wodzie bardzo dobrze wpływa na jego motorykę - wszystko przez to, że woda stanowi swoisty opór i utrudnia poszczególne czynności. Dodatkowo załamywanie obrazów w wodzie może sprzyjać rozwijaniu percepcji oraz wyobraźni. Jednym z przykładów zabawek do kąpieli, wykorzystującym tę formę nauki i zabawy, jest Zestaw Do Zabawy w Kąpieli Łowienie Ryb Wędkarz. Co ciekawe, gra sprzyja również budowaniu relacji, ponieważ mogą się w nią bawić aż 4 osoby! O wiele prostszą jej wersją jest Zestaw Do Kąpieli Wędka + Rybki. Sprawdź koniecznie!